Tandläkare Södermalm

Tandea Södermalm är vår mest centralt belägna klinik, mitt i hjärtat av Södermalm i Stockholm.

Här utför vi all typ av allmäntandvård och har extra fokus på implantatbehandlingar samt estetisk tandvård. Vi vill hjälpa dig med allt från akuta besvär till att skapa ett fint och funktionellt leende som du kan leva med länge. På ditt första besök hos oss gör vi en undersökning och du får ett kostnadsförslag.

Vi är anslutna till försäkringskassan.

Exempel på behandlingar som vi utför:
Implantat, Skalfasader, Kronor och Broar, Lagningar, Rotfyllningar m.m. Vi utför även barntandvård, och ser gärna att vi kan vara hela familjens tandläkarklinik.

Välkommen till en av Stockholms mest prisvärda tandläkare!

Läs mer om kliniken

Personal

Saghar Solhi
Saghar SolhiLeg. Tandläkare & Odontologiskt ansvarig
E-post: saghar.solhi@tandea.se
Utbildning: Tandläkarexamen, Karolinska Institutet i Stockholm.

Läs mer om Saghar
Julian Loubani
Julian LoubaniLeg. Tandläkare
E-post: julian.loubani@tandea.se
Utbildning: Tandläkarexamen Karolinska Institutet 2018

Läs mer om Julian
Kevin Balfe
Kevin BalfeLeg. Tandläkare
E-post: kevin.balfe@tandea.se
Utbildning: Tandläkarexamen
Läs mer om Kevin
Maria Brusquini
Maria BrusquiniLeg. Tandhygienist & Arbetsledare
E-post: maria.brusquini@tandea.se
Utbildning: Tandhygienistexamen, Karolinska Institutet

Läs mer om Maria
Dajana Panjik
Dajana PanjikTandsköterska
E-post: dajana.panjik@tandea.se
Utbildning: Tandsköterskeutbildning, Stockholm
Läs mer om Dajana
Emma Tholinsson
Emma TholinssonTandsköterska
E-post: emma.tholinsson@tandea.se
Utbildning: Tandsköterskeutbildning

Läs mer om Emma

Ring för tidsbokning
08-506 621 05

Öppettider

Ordinarie tider:
Mån-fre 08.00-17.00

Kontakta oss

Direktnr: 08-506 621 05
Växelnr: 08-506 621 00
E-post: sodermalm@tandea.se

Inbetalningsuppgifter
Bankgiro: 5045-0758

Adress: Högbergsgatan 93, 118 54 Stockholm